دنیای ورزشی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : maryam gh
نویسندگان
نخستین مدال طلای کاروان ایران بدست آمد

 بانوان تیرانداز گل کاشتند  رقابتهای تیراندازی 10 متر تفنگ بادی بانوان بازی‌های آسیایی امروز دوشنبه به وقت محلی برگزار شد که طی آن نجمه خدمتی از تیم ایران توانست بالاتر از تمام رقبای آسیایی خود بایستد و مدال طلا را به خود اختصاص دهد. نزدیک‌ترین رقیب وی در این مسابقه نرگس امام قلی‌نژاد بود که نقره گرفت. در این ماده حریف چینی سوم شد.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 31 شهریور 1393
لهستان با شکست برزیل قهرمان شد 

سومی به آلمان رسید

برزیل به کاتوویچ آمده بود تا چهارمین قهرمانی پیاپی خود را جشن بگیرد اما قهرمانی در نهایت به تیم میزبان رسید.

برزیل ست اول این دیدار را با نتیجه 25 بر 18 به نفع خود به پایان برد اما توفان لهستان وزیدن گرفت و این تیم در سه ست بعدی با نتایج 25 بر 22، 25 بر 23 و 25 بر 22 به پیروزی رسید.

لهستانی‎ها هشت سال قبل در فینال ژاپن به برزیل باخته بودند و این دیدار برای آنها جنبه انتقامی داشت.

این دومین قهرمانی لهستان است. این تیم در سال 1974 مکزیک هم جام قهرمانی را بالای سر برده بود.

"مانیوژ میکا" با 22 امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان انتخاب شد و "والاس د سوزا" از برزیل هم 18 امتیازی شد.

مدال برنز هم به آلمان رسید که در سه ست پیاپی با نتایج 25 بر 21، 26 بر 24 و 25 بر 23 مقابل فرانسه به برتری رسید.

 

نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 31 شهریور 1393
کاروان ایران با پرچمداری سلیمی رژه رفت

تمام حواشی جذاب افتتاحیه


http://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/29/IMG09234420.jpghttp://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/29/IMG09234320.jpg
کاروان جمهوری اسلامی ایران با 276 ورزشکار در 22 رشته مختلف در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند.

در این دوره از رقابتها 13 هزار ورزشکار در 439 رویداد ورزشی در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حضور دارند.

مراسم رژه کاروان‌ها از ساعت 16 در ورزشگاه اصلی اینچئون آغاز شده است که ساعت 16:16 دقیقه کاروان ایران با پرچمداری بهداد سلیمی رژه رفت.

در لحظه ورود کاروان ورزشی ایران به ورزشگاه اصلی بازیهای آسیایی، گوینده ورزشگاه در راستای معرفی نمادهای هر کدام از کشورها، کاروان ورزشی ایران را با نماد "گل رز" معرفی کرد.

دیگر حواشی مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی به شرح زیر است: 

* 13 هزار ورزشکار در 439 رویداد ورزشی در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حضور دارند.

* مراسم افتتاحیه در مجموعه ورزشی اصلی اینچئون که به آن "مین استادیوم" گفته می‌شود و گنجایش 60 هزار نفر را دارد، برگزار شد.کاروان ورزشی ایران با 276 ورزشکار در 22 رشته مختلف در این بازی‎ها شرکت کرده است.

* در این دوره از بازی‎های آسیایی 45 کشور شرکت کرد‌ه‌اند که در نهایت 439 مدال طلا بین شرکت کنندگان توزیع خواهد شد.

* اولین دوره بازی‎های آسیایی در سال 1951 با حضور 11 کشور و 489 ورزشکار در 6 رشته ورزشی در دهلی نو برگزار شد.

* چین از سال 1982 در تمامی ادوار بازی‎های آسیایی بیشترین مدال طلا را کسب کرده است.

* پرچمداری کاروان کشورمان در رژه مسابقات بهداد سلیمی، وزنه‌بردار فوق سنگین و قهرمان ایران و جهان است.

* کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی، رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان مقامات ارشد ورزش ایران هستند که در مراسم افتتاحیه بازی‌ها حضور دارند.

* این برای سومین مرتبه است که کره‌جنوبی میزبان بازی‌های آسیایی می‌شود. کره‌ای‌ها پیش از این در سال‌های 1986 در سئول و 2002 در بوسان، میزبان این رویداد مهم بوده‌‎اند. این بار نیز اینچئون، جایی که سومین شهر بزرگ کره‌جنوبی به حساب می‌آید، برگزار کننده این رقابت هاست.

* مراسم افتتاحیه این رقابتها از ساعت 14:30 به وقت تهران آغاز شد.

* در مراسم افتتاحیه 2700 نفر کارهای نمایشی مراسم را انجام می‌دهند.

* با ورود پارک گئون هی‬، رئیس جمهور کره‌جنوبی به ورزشگاه "مین"، مراسم برای لحظاتی متوقف شد تا به او خوش‌آمد گفته شود. وی در میان تدابیر شدید امنیتی وارد ورزشگاه شد.

* در ابتدای مراسم رئیس کمیته ملی المپیک کره‌جنوبی و مسئول برگزاری بازی‌ها پیامی را خواندند.

* در جریان مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی اینچئون ویدئویی از حمل مشعل بازی‌های آسیایی به نمایش درآمد.

* مراسم افتتاحیه با شمارش معکوس  و پخش تصاویری از 45 کشور شرکت‌کننده و 29 زبان رایج در قاره آسیا انجام شد. در تصاویر پخش شده، شمارش معکوس برای رسیدن به ساعت 19:19 صورت گرفت که منظور از عدد 19، همان روز برگزاری مراسم افتتاحیه (19 سپتامبر) بود. در زمان پخش شمارش معکوس، نماد کشورهای مختلف از جمله ایران نشان داده شد.

* با رسیدن شمارش معکوس به 5 ثانیه پایانی، آتش‌بازی آغاز و در نهایت جمله "به اینچئون خوش‌آمدید" روی مونیتور بزرگ ورزشگاه نوشته شد.

* مراسم افتتاحیه در بخش‌های مختلف به معرفی قاره آسیا و تشکیل این قاره تعلق داشت و جدایی قاره آسیا از قاره‌های دیگر نمایش داده شد. دوستی بین مردم قاره آسیا بخش دیگری از نمایش‌های انجام شده در مراسم افتتاحیه بود.

* در روز نمایشگر مختلف ورزشگاه‌ها به دو زبان کره‌ای و انگلیسی به حاضران خوش آمد گفته شد. همچنین اجرای برنامه توسط خواننده اوپرا و خوانندن سرود از دیگر بخش‌های مراسم بود.

* حضور نمایندگان 45 ملت آسیایی در یک کشتی به عنوان جشنواره‌ای برای اتحاد آسیا از دیگر بخش‌هایی بود که در این مراسم به تصویر کشیده شد.

* در این مراسم شیخ احمد الفهد الصباح، رئیس شورای المپیک آسیا به همراه مقامات کشوری و مسئولان برگزار کننده این بازی‌ها به سخنرانی خواهد پرداخت و پس از رژه ورزشکاران  آغاز می‌شود.

* در مجموع 45 کشور با حدود 10 هزار ورزشکار در 36 رشته در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حضور خواهند داشت.

*  ساعت 15:45 دقیقه پرچم کشور کره‌جنوبی، میزبان مسابقات، با پخش سرود ملی این کشور به اهتزاز درآمد. همچنین تیم‌ها از ساعت 16 رژه را آغاز کردند.

* رژه تیم‌ها از ساعت 16 آغاز شد که برخلاف رژه تیم‌ها در المپیک، ترتیب نام تیم‌ها اطبق حروف الفبای انگلیسی، برای ورود به عبور از جایگاه و استقرار در محل مشخص خود، رعایت نشد. ورود تیم‌ها براساس حروف الفبای کره‌ای بود.

* کاروان ورزشی کره‌شمالی به محض ورود به ورزشگاه و رژه در پیست ورزگاه با تشویق تماشاگران مواجه شد، این در حالیست که کره‌شمالی سال‌هاست با همسایه جنوبی خود روابط خوبی ندارد.

* در هنگاه رژه کاروان‌های ورزشی، نام هر کدام از کشورها در با نورپردازی جالب توجه و زیبایی در سکوی تماشاگران نقش می‌بست.

* کاروان ورزشی عربستان و امارات در حالی در مراسم رژه بازیهای آسیایی حضور داشتند که هیچ زن ورزشکاری در بین اعضای این کاروان دیده نمی‌شد.

* کاروان ورزشی کره‌جنوبی نیز به عنوان آخرین تیم رژه رفت که با تشویق خاص و ویژه تماشاگران هموطن خود مواجه شد و از هم اکنون چهره یک تیم مدعی را به خود گرفت.

* پس از صحبت‌های "کیم یو سو" مسئول برگزار رقابتها، شیخ احمد فهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا و رئیس جمهور کره‌جنوبی، هفدهمین دوره بازی‌‌های آسیایی در شهر اینچئون آغاز شد.

* "کیم یو سو" این مسابقات را برای پیشرفت ورزش در کل آسیا مهم دانست. وی همچنین برای خانواده بزرگ و 4 میلیارد و 500 میلیونی آسیا آرزوی روزهای خوبی کرد.

http://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/29/IMG09233893.jpg

* "احمد فهد الصباح" رئیس شورای المپیک آسیا هم در این مراسم آرزو کرد خانواده بزرگ قاره آسیا از این فرصت برای پیشرفت بیشتر استفاده کنند.

* "پارک گیونگ هی" رئیس جمهور زن کشور کره‌جنوبی هم به همه حاضران خوش آمد گفت و پس از صحبت‌های وی  هفدهمین دوره بازی‌‌های آسیایی در شهر اینچئون بصورت رسمی آغاز شد.

* با حضور 8 قهرمان ادوار تاریخ کشور کره‌جنوبی، به اهتزاز درآمد. ها هیونگ جو (قهرمان جودو المپیک 1984)، یون کیونگ شین (ملی‌پوش هندبال کره‌جنوبی در پنج دوره بازی‌های آسیایی و دارنده 5 طلا)، پارک جو بونگ (یکی از رکورد داران کتاب گینس)، یئو هونگ چول (قهرمان ژیمناستیک بازی‌های آسیایی 1998)، بائک اوک‌جا (قهرمان پرتاب وزنه بازی‌های آسیایی 1970)، هیون جئونگ هوآ (قهرمان مسابقات گرند اسلم تنیس روی میز)، شین جونگ هی (اولین داور بین‌المللی زن کره‌جنوبی و دارنده کرسی ورزشکاران در کمیته المپیک کره‌جنوبی) به همراه جانگ میران (اولین وزنه‌بردار قهرمان کره‌جنوبی) حمل‌کنندگان پرچم این مراسم بودند.

* همچنین ساعت 17 پرچم این رقابتها با پخش سرود رسمی بازی‌هایی آسیایی به احتزاز درآمد.

* سپس سوگندنامه مسابقات توسط ورزشکاران زن و مرد کره‌ای خوانده شد.

* ساعت 17:07 دقیقه مشعل بازی‌های با خاموشی ورزشگاه "مین" توسط "لی سونگ-یوپ" بازیکن تیم ملی بیسبال کره‌جنوبی وارد ورزشگاه شد و پس از حمل توسط 5 نفر به "لی هیون تائه" تنیسور مشهور کره‌ای‌ها رسید. وی پس از طی پله‌های ورزشگاه، مشعل بازی‌ها با دو کودک دختر و پسر کره‌ای داد تا آنها به همراه "لی یونگ آئه" ملقب به "یانگوم" هنرمند معر‌وف کره‌ای‌ها، مشعل رقابتها را در ساعت 17:15 دقیقه روشن کنند.

* پس از روشن شدن مشعل، مراسم نورپردازی زیبایی در ورزشگاه صورت گرفت که نماد آب و آتش بود. سپس گروهی از یکی از مدارس تکواندو کره‌جنوبی، به اجرای برنامه‌های ویژه پرداختند.


نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 31 شهریور 1393
لیگ ایران بالاتر از لیگ ژاپن قرار گرفت

حضور در رده سوم برترین‌های آسیاطبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد ارزش گذاری لیگ‌های فوتبال آسیا تاکنون لیگ کره‌جنوبی در جایگاه نخست قرار دارد و لیگ عربستان و ایران در رده‌های دوم و سوم هستند و لیگ ژاپن هم چهارمین لیگ برتر قاره آسیاست.

روابط عمومی سازمان لیگ برتر با اعلام این خبر اضافه کرد، تعیین سهمیه‌ کشورها در لیگ قهرمانان آسیا برای فصل 2015-2016 بر اساس عملکرد فنی باشگاه‌ها تا اکتبر 2014 خواهد بود ودر نوامبر 2015 سهمیه‌ کشورها در لیگ قهرمانان آسیا تعیین می‌شود.

اگر جدول لیگ‌ها تا آن زمان تغییر نکند به هر چهار کشور ایران، کره جنوبی، ژاپن و عربستان 3+1 سهمیه تعلق خواهد گرفت که بالاترین سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 31 شهریور 1393
شکست تیم ملی والیبال ایران برابر روسیه

http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1393/06/29/IMG17331175.jpg
 پایان کار شاگردان کواچ با ششمی
 

http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1393/06/23/IMG21051515.jpg
حذف ایرانی‌ها از جدول ستارگان جهان ؛ ولازلی ارزشمندترین بازیکن جام!


لهستان و برزیل فینالیست شدند

باخت نزدیک فرانسه به نایب قهرمان المپیک
ادامه مطلب


نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 31 شهریور 1393
دوستان ببخشید چندتا خبر هست که نشد بذارم حالا از خجالتتون درمیام......نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
یکشنبه 30 شهریور 1393
ایرانی ها همچنان برترین بازیکنان جهان

با پایان یافتن مرحله سوم رقابت های جهانی لهستان فهرست برترین بازیکنان این مسابقات در سه مرحله گذشته پیکارها از سوی کمیته آمار و ارقام فدراسیون جهانی اعلام شد که در این میان همچنان نام بازیکنان ایران به چشم می خورد.
بر این اساس؛ سید محمد موسوی با 52 امتیاز خالص دفاع و میانگین 1.18 کسب پوئن در هر ست، صدرنشین بهترین مدافعان مسابقات قهرمانی جهان تا پایان مرحله سوم نام گرفته است.
فرهاد ظریف نیز با 284 اقدام عالی در دریافت و توپگیری و میانگین 6.45 تاثیرگذاری در هر ست، بهترین لیبروی رقابت های جهانی لهستان تا آغاز مرحله نیمه نهایی معرفی شده است.
همچنین سعید معروف با یک اختلاف پنج صدمی (8.70 – 8.75) پس از لوکاس کامپای آلمانی دومین پاسور مسابقات است و فرهاد قائمی نیز با 50درصد تاثیرگذاری پس از موریلیو و داسیلوای برزیلی سومین دریافت کننده پیکارهای جهانی است.
نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
جمعه 28 شهریور 1393
تیم ملی فوتبال ایران چهار پله صعود کرد

 بازگشت ایران به صدر آسیا در تازه ترین رده بندی فیفا که امروز پنجشنبه منتشر شد، تیم ملی فوتبال ایران با 572 امتیاز چهار پله نسبت به ماه قبل صعود کرد و در رده چهل و چهارم دنیا قرار گرفت. ضمن اینکه تیم ایران در بین تیم های آسیایی با یک پله صعود مجددا به صدر بهترین تیم های آسیایی برگشت و جای ژاپن را گرفت.

در رده های تیم های برتر جهان هم تیم ملی فوتبال آلمان( با 1765 امتیاز) در صدر قرار دارد و تیم های آرژانتین(1631)، کلمبیا(1488)، هلند(1456) و بلژیک(1444) در رده های بعدی قرار دارند.

در رده بندی تیم های آسیایی نیز که تیم ایران با 572 امتیاز در صدر ایستاده است، ژاپن با 557 امتیاز، ازبکستان با 530 امتیاز، کره جنوبی با 5012 امتیاز و اردن با 450 امتیاز در رده های بعدی قرار گرفته اند.


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
جمعه 28 شهریور 1393
ایران از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند


 تلاش شاگردان کواچ برای پنجمی 
تیم ملی والیبال ایران که چهارشنبه شب در دیدار برابر آلمان شکست 3 بر صفر را متحمل شد تا کارش برای صعود به مرحله نیمه نهایی سخت شود، پنجشنبه شب و از ساعت 22:55 دقیقه با این امید که بتواند برابر فرانسه به یک پیروزی قاطع دست پیدا کند به میدان رفت اما در پایان نتوانست به آنچه می خواست دست یابد و متحمل شکست 3 بر 2 شد و حالا باید برای مقام پنجم یا ششمی مبارزه کند.

تیم ملی فرانسه که یکبار موفق به شکست ایران شده بود در همان ست اول کار را تمام کرد و 25 بر 20 نتیجه را از آن خود کرد تا کار صعودش به مرحله نیمه نهایی قطعی شود. فرانسوی ها ست دوم را هم 25 بر 23 به سود خود به پایان دادند اما در گیم سوم 25 بر 22 نتیجه را به ایران واگذار کردند تا کار به گیم چهارم کشیده شود.

شاگردان کواچ که از استرس راهیابی به مرحله نیمه نهایی رها شده بودند و می دانستند که باید برای مقام پنجمی بجنگند، در ست چهارم هم نمایش خوبی داشتند و موفق شدند حریف خود را با نتیجه 25 بر 19 شکست دهند تا کار به ست پنجم کشیده شود.

در ست پنجم بازیکنان تیم ملی ایران کمی دچار افت شدند و در نهایت 15 بر 9 این ست را به حریف واگذار کردند تا در مجموع 3 بر 2 بازی را به حریف اروپایی خود واگذار کنند. تیم ایران باید روز شنبه برابر مقام پنجمی به مصاف تیم ملی روسیه برود.


نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
جمعه 28 شهریور 1393
تیم ملی والیبال ایران در چه صورت به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کند؟ 
تیم ملی والیبال ایران که با نمایش خیره کننده و قابل تقدیر خود را برای نخستین بار به جمع شش تیم برتر والیبال جهان رساند، در دیدار چهارشنبه شب برابر آلمان تیم همیشگی نبود و در شرایطی که خود بازیکنان هم انتظار داشتند برابر این تیم اروپایی به پیروزی برسند، با نتیجه 3 بر صفر مغلوب حریف خود شدند.

شکست برابر آلمان در شرایطی رقم خورد که شاگردان کواچ می توانستند با پیروزی برابر آلمان به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهانی در لهستان صعود کنند. با این حال دیدار پنجشنبه شب برابر فرانسه سرنوشت تیم های صعود کننده از این گروه را مشخص خواهد کرد.

در صورتیکه تیم ملی والیبال ایران بتواند این بازی را با نتیجه 3 بر صفر به سود خود به پایان برساند، هر سه تیم آلمان، ایران و فرانسه با یک برد 3 بر صفر و یک باخت 3 بر صفر شرایط مساوی خواهند داشت و کار به امتیازشماری خواهد کشید تا تکلیف تیم های صعود کننده مشخص شود.

اما اگر تیم ملی والیبال ایران حتی یک ست را به فرانسه واگذار کند آن وقت شانس صعود به مرحله بعد را از دست خواهد داد و تیم های آلمان و فرانسه به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد. دیدار ایران و فرانسه ساعت 22:55 دقیقه امروز پنجشنبه برگزار خواهد شد.


نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
پنجشنبه 27 شهریور 1393
تیم ملی والیبال ایران مغلوب آلمان شد

شاگردان کواچ مردان همیشگی نبودند! 
دیدار تیم های ملی والیبال ایران و آلمان در مرحله نهایی رقابت های قهرمانی جهان شامگاه چهارشنبه در لهستان آغاز شد که در ست اول تیم ملی ایران برابر حریف تن به 15 بر 25 شکست داد. در ست دوم هم شاگردان کواچ برابر حریف اروپایی خود مغلوب شدند و ست سوم را هم به این تیم اروپایی واگذار کردند تا کار برای صعود به دیدار با فرانسه کشیده شود.

ست نخست 25 بر 15
تیم ملی ایران این بازی را با ترکیب، سعید معروف، فرهاد ظریف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور و امیر غفور آغاز کرد و تا امتیاز چهار دو تیم برابر پیش رفتند اما تیم آلمان توانست اختلاف امتیازش با ایران را زیاد کند و وقت اول استراحت فنی را 8 بر 5 ببرد و در ادامه 11 بر 6 هم از حریف خود پیش افتاد تا کواچ مجبور به گرفتن وقت استراحت شود.

با وجود توصیه های کواچ، بازهم بازیکنان ایران نتوانستند نمایش قابل قبولی داشته باشند و 13 بر 6 از حریف عقب افتادند. در این لحظات اشتباهات بازیکنان ایران با حمله های کم نقص آلمان ها همراه بود تا این فاصله امتیازی ایجاد شود. با این حال در ادامه کار مردان کواچ کم نقص تر ظاهر شدند و توانستند فاصله امتیازی را کمتر کنند و به امتیاز 14 بر 11 برسند تا سرمربی آلمان ها مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. پس از این توقف آلمان ها شرایط بهتری پیدا کردند و با گرفتن دو امتیاز دیگر، دومین وقت استراحت فنی را هم به خود اختصاص دادند.

شاگردان کواچ در ادامه نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشتند و در شرایطی که آلمان ها بسیار خوب و کم اشتباه کار می کردند، فاصله امتیازی را دوباره زیاد کردند و 19 بر 13 عقب افتادند. در ادامه هم بازیکنان ایران در زدن سرویس پراشتباه ظاهر شدند و این گیم را 15 بر 25 واگذار کردند.

ست دوم 25 بر 21
در ست دوم ماجرای ابتدای ست اول تکرار شد و دو تیم در شرایطی مساوی کار را شروع کردند و 4 بر 4 و تا امتیاز 6 هم با همین شرایط پیش رفتند اما آلمان ها در روز خوبشان قرار داشتند و در حمله و دفاع روی تور نمایش قبال قبولی داشتند و توانستند وقت اول استراحت فنی را 8 بر 6 به سود خود به پایان برسانند.

با اینکه شاگردان کواچ  10 بر 8 از حریف عقب افتادند اما در ادامه دریافت های خوب و سرویس های مطمئن باعث شد برای نخستین بار از حریف 11 بر 10 پیش بیفتند. بازی با شرایط مساوی پیش رفت و هر دو تیم نمایش کم نقصی داشتند که دفاع خوب محمد موسوی باعث شد ایران 14 بر 13 از حریف پیش بیفتد اما بازهم آلمان ها کار را مساوی کردند و در ادامه 16 بر 14 از ایران پیش افتادند تا وقت استراحت دوم را هم از آن خود کنند.

در شروع بازی آلمان ها روند خوبشان در ست اول و دوم را ادامه دادند و با استفاده از امتیاز بلندی قامت 19 بر 16 از ایران پیش افتادند تا کار شاگردان کواچ سخت شود. بااینکه اختلاف امتیازی ایران و آلمان در ست دوم بهتر از ست اول شده بود و ایران تا امتیاز 21 هم پیش آمد اما در نهایت این آلمان ها بودند که ست دوم را 25 بر 21 به سود خود خاتمه دادند.

ست سوم 25 بر 19
سومین ست از مبارزه تیم های آلمان و ایران هم مثل دو ست ابتدایی در شرایط مساوی پیش رفت اما ایرانی ها توانستند وقت اول استراحت فنی را بگیرند و در ادامه 12 بر 8 هم از حریف پیش بیفتند اما این آلمان ها بودند که دوباره نبض بازی را در اختیار گرفتند و با نمایشی خیره کننده امتیازات از دست رفته را جبران کردند و با اختلاف زیاد از ایران پیش افتادند به گونه ای که 22 بر 15 از شاگردان کواچ پیشی گرفتند.

ژرمن ها در ست سوم هم در زدن سرویس ها بسیار عالی عمل کردند و توانستند امتیازات زیادی را به دست بیاورند و در نهایت ست سوم را هم 25 بر 19 به سود خود به پایان بردند تا به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شوند و دیدار پنجشنبه شب ایران و فرانسه تکلیف تیم دوم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی را مشخص کند. دیدار این دو تیم ساعت 22:55 دقیقه روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

با این نتیجه کار تیم ملی والیبال ایران برای صعود به مرحله نیمه نهایی سخت شد و باید برابر فرانسه به پیروزی 3 بر صفر دست پیدا کنند و بعد از آن کار به امتیازشماری برسد.


نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
پنجشنبه 27 شهریور 1393
پیروزی فرانسه برابر آلمان

 ایران با شکست ژرمن‌ها به نیمه نهایی صعود می‌کند   
مرحله نهایی رقابتهای والیبال قهرمانی جهان سه‌شنبه شب در لهستان آغاز شد که از گروه G این مسابقات تیم فرانسه برابر لهستان به میدان رفت و در سه ست متوالی این تیم را شکست داد. خروس‌ها در این بازی هم مقتدارنه ظاهر شدند و برابر ژرمن‌ها به ترتیب با امتیازات 25 بر 15، 26 بر 24 و 25 بر 22 برنده شدند.

بدین ترتیب راه صعود تیم ملی ایران به جمع چهار تیم برتر جهان هموارتر شد. تیم کشورمان ساعت 22:55 روز چهارشنبه برابر آلمان قرار می‌گیرد و در صورتی که این تیم را ببرد قبل از بازی روز پنجشنبه برابر فرانسه صعودش را به مرحله نیمه نهایی مسجل می‌کند و آلمان از گردونه مسابقات حذف خواهد شد.


نوع مطلب : والیبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
چهارشنبه 26 شهریور 1393
کارلوس کی‌روش سرمربی ایران ماند 
کارلوس کی‌روش که بامداد امروز سه‌شنبه از پرتغال به ایران بازگشته بود، سرانجام قرادادش را با فدراسیون فوتبال برای چهار سال دیگر تمدید کرد. کی‌روش به همراه علی کفاشیان در هتل آکادمی حضور یافت تا از ساعت 15 مراسم تمدید قرارداد و نشست خبری سرمربی تیم ملی آغاز شود.

این قرارداد در حالی تمدید شد که این موضوع از پیش از شروع مسابقات جام جهانی برزیل به مهمترین دغدغه فدراسیون فوتبال تبدیل شده بود. علی کفاشیان چند ماه بعد از جام جهانی اعتراف کرد که به خاطر هزینه بالای تمدید قراراداد سرمربی تیم ملی،  "ته دلش" به این کار راضی نبوده است ولی به خاطر احترام به رای مردم در نهایت تصمیمش را برای تمدید قرارداد عملی کرد.

بعد از اتمام مسابقات جام جهانی، جو سنگینی در حمایت از کی‌روش و تمدید قرارداد وی ایجاد شد. با این حال وزارت ورزش در مقاطعی در بحث قرارداد سرمربی تیم ملی ورود کرد و "مشاوره‌"‌هایی را در همین زمینه به فدراسیون فوتبال داشت. این اتفاقات حتی تا جایی پیش رفت که بحث جدایی کی‌روش از فوتبال ایران جدی‌تر از قبل مطرح شد؛ کی‌روش زمانی که ایران را به خاطر اتمام ویزای کاری‌اش ترک می‌کرد، اختلاف فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را در این مورد تایید کرد و گفت بهتر است این دو نهاد ابتدا مشکلشان را با همدیگر حل کنند.

در هر صورت، بعد از گذشت حدود چهار ماه از مسابقات جام جهانی، تکلیف کارلوس کی‌روش با فوتبال ایران مشخص شد. وی که امروز به ایران آمده بود، قراردادش را تمدید کرد تا از حالا کارش را برای موفقیت در مسابقات جام ملت‌های آسیا شروع کند. در همین رابطه، کی‌روش برنامه‌های آماده سازی تیم ملی را در اختیار فدراسیون قرار داده و چند اردوی خارجی و برگزاری بازی تدارکاتی هم پیش بینی شده است.


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
چهارشنبه 26 شهریور 1393
ششمین طلای جهان بر سینه حمید سوریان

پسر ایران تاریخ ساز شد 
حمید سوریان فرنگی کار وزن 59 کیلوگرم تیم ملی ایران عصر امروز یکشنبه در دیدار فینال رقابتهای جهانی رودر روی "سیمینوف" روسی قرار گرفت که موفق شد با برتری 2 بر یک برابر این حریف قدرتمند روسی، مدال طلای این وزن را بر گردن آویزد.

حمید سوریان پیش از این در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر از سد "آلکس آنچتی" از رومانی گذشت. وی در دور بعد مقابل "فهمی" از مصر با نتیجه 2 بر یك به برتری دست یافت و راهی دور سوم شد. سوریان در این دور "اسماعیل بورو" از کوبا نفر اول پان آمریكن را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز "ممداف" از آذربایجان را 3 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد و در این دیدار نیز"المرات تسمرادوف" از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به فینال رسید.

نابغه کشتی فرنگی ایران و جهان که پیش از این 5 مدال طلای رقابتهای جهانی و یک مدال طلای المپیک را در کارنامه داشت، با قهرمانی در رقابتهای جهانی ازبکستان ششمین طلای جهانی خود را نیز به چنگ آورد و رکوردی جاودانه از خود باقی گذاشت.

پیش از این عبدالله موحد با کسب 5 مدال طلای رقابتهای جهانی و یک مدال طلای المپیک، پر افتخارترین کشتی‌گیر ایران بود.


نوع مطلب : کشتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
یکشنبه 23 شهریور 1393
با شکست دادن مصر رقم خورد؛ نخستین پیروزی ایران در جام‌جهانی بسکتبال
 ایران برابر فرانسه شکست خورد/ آخرین شانس صعود از دست رفت

 رقابت های بسکتبال جام جهانی که به میزبانی اسپانیا در جریان است عصر چهارشنبه با دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و مصر از گروه  A این مسابقات در شهر گرانادا پیگیری شد که در پایان این بازی شاگردان مهمد بچیروویچ موفق شدند برابر حریف به پیروزی 88 بر 73 دست پیدا کنند.

تیم ملی بسکتبال ایران در شرایطی به مصاف مصر رفت که در سه دیدار گذشته خود برابر تیم های اسپانیا، برزیل و صربستان تن به شکست داده بود. با این حال ملی پوشان کشورمان در نبرد نزدیکی که با مصری ها داشتند موفق شدند به نخستین پیروزی خود دست پیدا کنند.

شاگردان بچیروویچ در نیمه اول رقابت نزدیکی با مصر داشتند و با وجود اینکه در اکثر دقایق بازی پیش بودند اما در برخی اوقات روی سبد مرتکب اشتباهاتی می شدند تا فاصله امتیازی با حریف را زیاد نکنند. با این حال در نهایت موفق شدند نیمه اول را با نتیجه 48 بر 41 از حریف آفریقایی خود ببرند.

در کوارترهای سوم و چهارم ملی پوشان ایران نمایش بهتری داشتند و صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی با پرتاب های تاثیرگذار خود فاصله ایران با مصر را زیاد کردند و اختلاف با حریف را حفظ کردند. در دقایق پایانی مصری ها که 10 امتیاز از ایران عقب بودند رو به پرتاب های سه امتیازی آوردند تا بتوانند فاصله امتیازات را کم کنند اما عملکرد خوب ملی پوشان ایران این اجازه را به آنها نداد.

در فاصله کمتر از 4 دقیقه تا پایان این دیدار ایران با نتیجه 82 بر 64 از حریف خود پیش بود. در این دقایق رقابت صمدنیکخواه بهرامی و حامد حدادی برای کسب عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران جذاب و تماشایی دنبال می شد که صمد 24 امتیاز و حامد 23 امتیاز کسب کردند. این روند تا پایان بازی ادامه داشت اما مهدی کامرانی در کمتر از دو دقیقه مانده به پایان بازی پنج فوله شده و از زمین بیرون رفت.

در نهایت تیم ملی بسکتبال ایران موفق شد این دیدار را با نتیجه 88 بر 73 به سود خود به پایان برساند و به اولین پیروزی در این دوره از مسابقات دست پیدا کند. 

تیم‌های ملی بسکتبال ایران و فرانسه در چارچوب رقابتهای گروهی مسابقات قهرمانی جهان برابر هم قرار گرفتند که این بازی را تیم فرانسه با حساب 81 بر 76 به سود خود پایان داد. این چهارمین باخت تیم کشورمان در رقابتهای جهانی بود.

تیم ایران بازی را خوب شروع کرد و کوارتر نخست 23 بر 13 به سود خود خاتمه داد. فرانسه که تونی پارکر را به همراه نداشت در کوارتر دوم به نوعی به بازی برگشت و 24 بر 10 برنده شد. در ست کوارتر این بازی تیم فرانسه با تحت فشار قرار دادن تیم ایران 26 بر 16 نتیجه را به سود خود ثبت کرد. کوارتر پایانی با بازی خوب تیم ایران همراه شد و تلاش بازیکنان برتری 27 بر 18 تیم کشورمان را به دنبال داشت اما در نهایت تیم فرانسه 81 بر 76 برنده شد.

در پایان این بازی صمد نیکخواه بهرامی با کسب 23 امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن برگزیده شد. تیم ایران در صورتی که فرانس را شکست می‌داد، می‌توانست برای نخستین بار به مرحله دوم جام جهانی راه یابد اما با قبول شکست برابر حریف این شانس را از دست داد.


نوع مطلب : بسکتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
شنبه 15 شهریور 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دنیای ورزشی محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو