دنیای ورزشی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : maryam gh
نویسندگان
شکست سنگین هندبال ایران برابر کرواسی
 بیست و چهارمین دوره مسابقات هندبال مردان جهان شامگاه امروز دوشنبه به میزبانی شهر دوحه با دیدار تیم های ایران و کرواسی پیگیری شد که در پایان تیم ایران با نتیجه 22 بر 41 نتیجه را به حریف واگذار کرد.

شاگردان ماچک که در دو بازی ابتدایی خود برابر مقدونیه و بوسنی واگذار کرده بودند، برابر یکی از مدعیان اصلی قهرمانی این دوره از مسابقات جام جهانی هم شکست را پذیرا شدند. تیم ایران در این مسابقه نمایش خوبی داشت اما نتوانست برابر کروات ها راه به جایی ببرد.

تیم ملی هندبال ایران که برای نخستین بار در جام جهانی شرکت کرده است، در ادامه رقابت های مقدماتی این مسابقات روز چهارشنبه به مصاف تیم ملی اتریش خواهد رفت. آخرین دیدار ایران هم برابر تونس خواهد بود.

نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
سه شنبه 30 دی 1393
صعود شیرین با صدرنشینی

دیدار تیم ملی ایران و امارات


سومین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی شانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا برابر امارات که تعیین کننده تیم صدرنشین گروه سوم این دوره از مسابقات است، از ساعت 12:30 دقیقه امروز در ورزشگاه سانکروپ شهر بریزبین استرالیا آغاز شد که در پایان ایران با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست داد. رضا قوچان نژاد در دقیقه 90 گل برتری را به ثمر رساند.

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وحید امیری، خسرو حیدری(63 اشکان دژاگه) مهرداد پولادی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش(58 وریا غفوری) و سردار آزمون(72 رضا قوچان نژاد) به میدان رفت.

ترکیب ایران نسبت به دیدار با قطر با 4 تغییر روبرو شد که خسرو حیدری، علیرضا جهانبخش، وحید امیری و سروش رفیعی به جای وریا غفوری، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی و  مسعود شجاعی وارد زمین مسابقه شدند.

* دقیقه 2: بازی با حملات ایران آغاز شد و سردار آزمون روی پاس ارسالی خسرو حیدری روانه دروازه حریف شد که توپ در موقعیت آفساید به وی رسید.

* دقیقه 4 : ارسال مهرداد پولادی از جناح چپ توسط مدافعان امارات بازگردانده شد و سردار آزمون نتوانست صاحب توپ شود.

* دقیقه 5 : بازیکنان امارات در اولین حمله خود توسط خمیس اسماعیل شوت محکمی را به سمت دروازه ایران زدند که از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 7 : بازیکنان ایران به دنبال حفظ توپ و نزدیک شدن به دروازه امارات بودند اما دفاع حریف اجازه این کار را به آنها ندادند.

* دقیقه 10 : اماراتی ها رفته رفته خود را به دروازه ایران نزدیک کردند و صاحب یک ضربه کرنر شدند اما نتوانستند از این ضربه سودی ببرند.

* دقیقه 13 : اماراتی ها در پنج دقیقه سوم بازی توپ و میدان را در اختیار داشتند و حملاتی را روی دروازه پی ریزی کردند.

* دقیقه 15 : پاس عمقی وحید امیری به سردار آزمون رسید اما او و دروازه بان امارات همزمان به توپ رسیدند و به دنبال برخوردی که صورت گرفت داور خطای آزمون را گرفت.

* دقیقه 16 : وحید امیری با نفوذ از جناح چپ توپ را برای سردار آزمون فرستاد که ضربه این بازیکن با برخورد به مدافعان حریف به بیرون رفت. ضربه کرنر را هم تیموریان ارسال کرد که پروعلی گنجی نتوانست از آن استفاده کند.

* دقیقه 18 : تیم ملی ایران در ادامه حملاتش صاحب یک موقعیت دیگر شد که بازهم ارسال امیری روی دروازه را سردار آزمون به سمت دروازه زد که توپ را دروازه بان حریف گرفت.

* دقیقه 22 : پس از چند حمله ایران ، اماراتی ها تلاش کردند خود را به دروازه حریف نزدیک کنند.

* دقیقه 25: با اینکه تیم ایران برتر از حریف عمل کرد اما هنوز دو تیم صاحب موقعیت خطرناکی نشدند.

* دقیقه 27 : ولید عباس به خاطر خطایی که روی علیرضا جهانبخش انجام داد از داور ژاپنی کارت زرد دریافت کرد.

* دقیقه 29 : اماراتی ها صاحب یک ضربه کرنر شدند که این ضربه با دخالت مدافعان ایران مجددا به کرنر رفت. ضربه دوم را مدافعان کشورمان دفع کردند اما در برگشت مهاجم حریف با دریبل چند بازیکن دروازه ایران را تهدید کرد.

* دقیقه 35 : امارات صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که مدافعان ایران این توپ را دفع کردند اما در ادامه جواد نکونام پشت محوطه جریمه مرتکب خطا شد و اخطار گرفت.

* دقیقه 36 : اماراتی ها صاحب یک موقعیت خوب پشت محوطه جریمه شدند که این ضربه ایستگاهی را احمد خلیل زد و با برخورد به مدافعان ایران از منطقه خطر دور شد.

*  دقیقه 40 : بازیکنان حریف همچنان بر توپ و میدان سوار بودند و از نظر آماری و تعداد پاس ها سرتر از ایران بودند.

* دقیقه 43 : امارات تیم برتر میدان بود و صاحب یک موقعیت خوب شد که توپ آنها از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 45 : ایران صاحب دو کرنر پیاپی شد که یکی از آنها با ضربه سر سردار آزمون و برخورد به مدافعان به کرنر رفت. در ادامه بازهم ایران صاحب فرصت شد اما نتوانست از این موقعیت ها استفاده کند.

* در وقت های اضافه نیمه اول سردار آزمون به خاطر خطایی که روی بازیکن حریف انجام داد کارت زرد دریافت کرد.

* نیمه دوم با حملات جسته و گریخته دو تیم آغاز شد که اماراتی ها بیشتر از حریف توپ را به گردش در آوردند.

* دقیقه 55 : اماراتی ها با صبر و حوصله توپ را در میانه میدان در اختیار داشتند و عجله ای برای رسیدن به گل نداشتند.

* دقیقه 58 : وریا غفوری که در دو بازی اول فیکس بود به جای علیرضا جهانبخش وارد زمین شد.

* دقیقه 59 : ایران صاحب دو ضربه کرنر شد اما نتوانست از این ضربات نفعی ببرد.

* دقیقه 63 : دومین تعویض تیم ملی ایران انجام شد و اشکان دژاگه جانشین خسرو حیدری شد. او در اولین موقعیتش ایران را صاحب یک ضربه کرنر کرد.

* دقیقه 65 : مهرداد پولادی به خاطر خطایی که روی بازیکن امارات انجام داد از داور ژاپنی کارت زرد دریافت کرد.

* دقیقه 69 : امارات در این دقایق تیم برتر میدان بود و حملاتی را دروی دروازه حریف ایجاد کرد اما صاحب موقعیت خطرناکی نشد.

* دقیقه 72 : رضا قوچان نژاد به جای سردار آزمون وارد زمین شد تا سومین تعویض ایران هم صورت بگیرد.

* دقیقه 76 : امارات صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما توپ ارسالی از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 79 : «عمر عبدالرحمن» که بهترین بازیکن امارات بود با پاسی عمقی مهاجم این تیم را در موقعیت شوت قرار داد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 82 : شورت محکم آندرانیک تیموریان پس از برخورد با مدافع حریف راهی کرنر شد.

* دقیقه 84: ایران صاحب دو ضربه کرنر شد اما نتوانست از این دو ضربه نفعی ببرد.

* دقیقه 90 : ایران در ادامه حملاتش صاحب یک ضربه کرنر شد که در یک رفت و برگشت رضا قوچان نژاد موفق شد توپ ارسالی تیموریان را با ضربه سر به گل برتری تبدیل کند.


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
سه شنبه 30 دی 1393

شکست تیم ملی هندبال ایران برابر بوسنی

 تیم ملی هندبال ایران که برای نخستین بار در مسابقات جهانی شرکت کرده بود، عصر امروز جمعه در اولین دیدار خود برابر بوسنی به میدان رفت و در پایان با نتیجه 30 بر 25 نتیجه را به حریف اروپایی خود واگذار کرد.

در این دیدار که در سالن «لوسیل» شهر دوحه قطر برگزار شد، شاگردان بروت ماچک نیمه اول را از حریف خود بردند اما در نیمه دوم نتوانستند این برتری را حفظ کنند و در پایان شکست را متحمل شدند. این تیم روز شنبه در دومین دیدار خود به مصاف مقدونیه خواهد رفت.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، گواری سرپرست فدراسیون هندبال، فریدون زندی و مجتبی جباری بازیکنان پیشین تیم ملی فوتبال ایران نیز از جمله تماشاگران این دیدار بودند.

نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
جمعه 26 دی 1393

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

دیدار تیم ملی ایران و قطر

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
جمعه 26 دی 1393
 دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر در مرحله گروهی شانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا از ساعت 12:30 پنجشنبه به وقت تهران در ورزشگاه «استرالیا» شهر سیدنی آغاز شد که نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال ایران که قرمز پوشیده است در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، مهرداد پولادی، وریا غفوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان( 87 امیرحسین صادقی)، مسعود شجاعی(72 خسرو حیدری)، اشکان دژاگه، احسان حاجی صفی و سردار آزمون( 61 رضا قوچان نژاد) به میدان رفت.

* دقیقه 2 : تیم ملی فوتبال ایران این بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه دو به اولین کرنر خود دست پیدا کرد اما نتوانست از این کرنر استفاده ای ببرد.

* دقیقه 4 : سانتر از جناح چپ توسط مهرداد پولادی روی دروازه با ضربه سر سردارآزمون همراه شد اما دروازه بان قطر این ضربه را مهار کرد.

* دقیقه 7 : تیم ملی ایران پس از دقایق ابتدایی که میل هجومی بالایی داشت کمی آرام تر بازی را دنبال کرد و قطریها به سمت دروازه ایران نزدیک شدند.

* دقیقه 10 : دو تیم توپ را بیشتر در میانه میدان رد و بدل می کردند و موقعیت خاصی روی دروازه ها شکل نمی گرفت.

* دقیقه 13: تیم ملی ایران مجددا نبض بازی را در اختیار گرفت و چند حمله را روی دروازه حریف پی ریزی کرد.

* دقیقه 15 : مسعود شجاعی ضربه محکمی را به سمت دروازه قطر روانه کرد که با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 17 : تیم ملی ایران در ادامه حملاتش توپی را توسط تیموریان روی دروازه حریف ارسال کرد اما ضربه بد این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 20 : قطریها حمله نصف و نیمه ای را روی دروازه ایران پی ریزی کردند اما مدافعان کشورمان اجازه فرصت سازی را به آنها ندادند.

* دقیقه 21 : اشکان دژاگه روی بازیکن قطر مرتکب خطا شد که این توپ از جناح چپ روی دروازه ایران ارسال شد اما حریف نتوانست از این فرصت استفاده کند.

* دقیقه 24 : پاس اشکان دژاگه از راست درون محوطه جریمه بهترین فرصت را در اختیار ایران قرارداد اما ضربه مسعود شجاعی به پایش نگرفت و مدافع حریف توپ را دور کرد.

* دقیقه 29 : ایران پشت محوطه جریمه قطر صاحب موقعیت شد که توپ ارسالی را مدافعان حریف به کرنر فرستادند. این ضربه هم در رفت و برگشت ثمری برای ایران نداشت.

* دقیقه 33 : قطریها در میانه میدان توپ را در اختیار داشتند و تلاش کردند خود را به دروازه ایران نزدیک کنند.

* دقیقه 35 : پاس دژاگه به سردار آزمون در میانه میدان ایران را در موقعیت حمله قرار داد اما سانتر بد آزمون را دروازه بان قطر گرفت.

* دقیقه 40 : ایران در خلق موقعیت ناهماهنگ است. با این حال ضربه مسعود شجاعی در این دقیقه به کرنر رفت که در برگشت بازهم ایران نتوانست موقعیت خطرناکی ایجاد کند.

* دقیقه 44: ضربه محکم اشکان دژاگه از جناح راست محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه قطر به بیرون رفت تا یکی از بهترین موقعیت های ایران هم از دست برود.

* دقیقه 45 : حمله کم اثر ایران توسط قطریها بی نتیجه ماند.

* دقیقه 46 : سردار آزمون یک موقعیت خوب را از دست داد.

* دقیقه 50 : ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که جواد نکونام این ضربه را از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

* دقیقه 52 : پاس خوب اشکان دژاگه به سردار آزمون درون محوطه جریمه رسید و این بازیکن با یک چرخش زیبا و ضربه بغل پا دروازه حریف را باز کرد.

* دقیقه 57 : مسعود شجاعی به خاطر خطایی که روی بازیکن قطر انجام داد از روشن ایرماتف کارت زرد دریافت کرد.

* دقیقه 61 : به دنبال مصدومیت سردار آزمون دقایقی پس از گل، رضا قوچان نژاد به جای او وارد بازی شد.

* دقیقه 70 : تیم ایران در این دقایق به لاک دفاعی رفت و قطری ها نبض بازی را در اختیار گرفتند. در این میان شاگردان کی روش دل به ضد حملات بستند.

* دقیقه 71 : رضا قوچان نژاد دقایقی پس از حضورش در زمین ضربه را با پای چپ به سمت دروازه حریف زد که دروازه بان قطر این ضربه را مهار کرد.

* دقیقه 72 : خسروی حیدری که در بازی اول غایب بود به جای مسعود شجاعی وارد زمین شد.

* دقیقه 74 : اشتباه قطری ها در خط دفاعی توپ را به اشکان دژاگه رساند و این بازیکن پس از ورود به محوطه جریمه حریف می توانست قوچان نژاد را مقابل دروازه خالی صاحب گل کند اما مدافعان حریف اجازه این کار را به او ندادند.

* دقیقه 77 : ایران صاحب یک ضربه کرنر شد که دژاگه این توپ را روی دروازه حریف ارسال کرد که مدافعان قطر این توپ را برگرداندند.

* دقیقه 83: بازیکنان قطر در مرکز زمین روی دژاگه مرتکب خطا شدند اما حضور کم تعداد بازیکنان ایران در نیمه زمین قطر این موقعیت را بی اثر گذاشت.

* دقیقه 86 : ارسال های بلند قطری ها روی دروازه ایران ثمری برای این تیم نداشت و علیرضا حقیقی این توپ ها را مهار کرد.

* دقیقه 88 : رضا قوچان نژاد در موقعیتی که تنها بازیکن ایران در زمین قطر بود درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که ضربه محکم او را دروازه بان قطر مهار کرد.

* دقیقه 89 : احسان حاجی صفی با حرکتی خوب درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما ضربه آرام این بازیکن را دروازه بان قطر به کرنر فرستاد. داور این بازی اعلام پنج دقیقه وقت اضافه کرد.

* دقیقه 92 : قطریها صاحب بهترین موقعیت خود شدند اما ضربه سر مهاجم این تیم در موقعیت آفساید به تیر دروازه برخورد کرد.

* دقیقه 94 : ارسال بلند قطریها درون محوطه جریمه را علیرضا حقیقی مهار کرد اما برخورد بازیکنان در این صحنه درگیری چند ثانیه ای را بوجود اورد تا بازی چند دقیقه متوقف شود.

* دقیقه 96 : ایران صاحب دو ضربه کرنر شد که تنها ثمره اش برای کشورمان اتلاف ثانیه های باقی مانده بود.

نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
جمعه 26 دی 1393
برترین های فوتبال جهان در سال 2014 طی مراسمی در زوریخ انتخاب شدند. در این مراسم، کریستیانو رونالدو با پیشی گرفتن از مانوئل نویر و لیونل مسی، برای سومین بار توپ طلا را از آن خود کرد.
رونالدو  با 37/66 آرا برای دومین بار پیاپی و سومین بار مجموع توپ طلای فوتبال جهان را از آن خود کرد.

http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752595.jpg http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752590.jpghttp://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752591.jpg http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752592.jpg http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752599.jpg http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752600.jpg
http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752601.jpg http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752603.jpghttp://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752598.jpg
http://media.mehrnews.com/d/2015/01/13/4/752596.jpgنوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
سه شنبه 23 دی 1393
 ایران 2- بحرین0  

احسان حاج صفی بهترین بازیکن زمین شد  


کنفدراسیون فوتبال آسیا: حاج صفی بهترین گل تورنمنت را زد

تمجید سایت فیفا از شاگردان کی روش؛ تیم ملی ایران بخت قهرمانی است
 


نخستین دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین در مرحله مقدماتی شانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا از ساعت 12:30 دقیقه امروز یکشنبه در ورزشگاه اصلی شهر ملبورن برگزار شد و در پایان شاگردان کی روش موفق شدند با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را شکست دهند. احسان حاجی صفی(1+45) و مسعود شجاعی(71) برای ایران گل زدند.

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، مهرداد پولادی، وریا غفوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی (از دقیقه 80 علیرضا جهانبخش)، اشکان دژاگه (از دقیقه 89 سروش رفیعی)، احسان حاجی صفی و رضا قوچان نژاد (از دقیقه 75 سردار آزمون) به میدان رفت.

* دقیقه یک: تیم ملی فوتبال بحرین صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال این ضربه ثمری برای حریف نداشت و مدافعان کشورمان توپ را برگرداندند.

* دقیقه 2: توپ بلند علیرضا حقیقی از درون محوطه جریمه به بازیکنان ایران رسید اما بحرینی ها اجازه استفاده از توپ را ندادند.

* دقیقه 3 : بازیکنان ایران توپ را در میانه میدان در اختیار گرفتند و جواد نکونام قصد داشت توپی را برای دژاگه ارسال کند که این توپ ثمری برای ایران نداشت.

* دقیقه 5 : بحرینی ها از آشفتگی مدافعان ایران استفاده کردند و ضربه ای را به سمت دروازه ایران ارسال کردند که علیرضا حقیقی توپ را در اختیار گرفت.

* دقیقه 7 : بحرینی ها صاحب یک ضربه ایستگاهی از جناح چپ دفاع ایران شدند که این ضربه پس از دفع ناقص مسعود شجاعی به بازیکن بحرین رسید که ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 10 : بحرینی ها عملکرد منطقی تری نسبت به ایران داشتند و از اشتباهات پرتعداد بازیکنان ایران برای در اختیار گرفتن بازی استفاده کردند. بحرینی ها در این دقایق صاحب یک موقعیت نسبتا خوب شدند که به خاطر اشتباه مسعود شجاعی حاصل شد.

* دقیقه 13 : سانتر اشکان دژاگه از جناح راست اولین فرصت را در اختیار رضا قوچان نژاد قرار داد اما ضربه سر این بازیکن به آرامی در اختیار دروازه بان حریف قرار داد.

* دقیقه 15 : ایرانی ها همچنان ناهماهنگ و بدون برنامه در زمین می دویدند و موقعیت خطرناکی را روی دروازه حریف ایجاد نکردند.

* دقیقه 16 : توپ ارسالی بحرینی ها پشت دفاع ایران این موقعیت را برای این تیم فراهم کرد که دروازه ایران را باز کند اما ضربه سر مهاجم بحرین در موقعیتی عالی از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 18 : ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی از جناح راست شد که این ضربه را دژاگه روی دروازه ارسال کرد اما مدافعان بحرین به راحتی این توپ را برگرداندند.

* دقیقه 20 : مسعود شجاعی با پاسی عالی اشکان دژاگه را در موقعیت تک به تک قرار داد اما این بازیکن نتوانست دروازه را باز کند و دروازه بان حریف توپ را مهار کرد.

* دقیقه 22 : ضربه ایستگاهی که آندرانیک تیموریان روی دروازه بحرین ارسال کرده بود توسط مدافعان برگشت داده شد. در این دقیقه حاجی صفی در موقعیتی آفساید برای ایران گلزنی کرد که از سوی داور مردود اعلام شد و این بازیکن کارت زرد دریافت کرد.

* دقیقه 25 : سانتر اشکان دژاگه از جناح راست پشت مدافعان بحرین به مرتضی پورعلی گنجی رسید اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 30 : بحرینی ها صاحب یک ضربه کرنر شدند که این ضربه هم ثمری به دنبال نداشت. تیم ایران در همین دقیقه پولادی توپ خوبی را برای قوچان نژاد فرستاد و این توپ هم در موقعیت آفساید وارد دروازه بحرین شد.

* دقیقه 33 : ارسال وریا غفوری از جناح چپ روی دروازه بحرین به هیچکدام از بازیکنان ایران نرسید و توپ راهی اوت شد.

* دقیقه 37 : رضا قوچان نژاد پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد اما در حالی که می توانست ایران را صاحب موقعیت کند اما توپ لو رفت و ثمری برای تیم ملی نداشت.

* دقیقه 40 : مدافعان بحرین روی اشکان دژاگه پشت محوطه جریمه مرتکب خطا شدند که این ضربه را جواد نکونام به بالای دروازه فرستاد.

* دقیقه 43 : مسعود شجاعی به خاطر خطایی که روی او ضورت گرفت اما از سوی داور ادامه بازی اعلام شد روی زمین افتاد و بعد از لحظاتی به بازی برگشت.

* دقیقه 44 : ضربه خطا روی حاجی صفی را مسعود شجاعی روی دروازه ارسال کرد اما ضربه سر سیدجلال حسینی با اختلاف زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت.

* دقیقه 45 : ایران در وقت اضافه نیمه اول توسط احسان حاجی صفی به گل برتری رسید. در این صحنه توپ برگشتی مدافعان بحرین را احسان حاجی صفی با ضربه ای دقیق به گل اول بازی تبدیل کرد.

* دقیقه 47 : ایران نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و چند حمله را روی دروازه حریف پی ریزی کرداما به جایی نرسید. در این دقیقه جواد نکونام به خاطر سر به سر شدن با بازیکن حریف چند دقیقه ای روی زمین افتاد.

* دقیقه 55 : ایران همچنان برتری اش را حفظ کرده و به دنبال گل دوم است اما بحرینی ها در تلاش برای جبران گل خورده هستند. در این دقایق بازی بیشتر در مرکز زمین در جریان است.

* دقیقه 59 : ضربه محکم بازیکن بحرین را علیرضا حقیقی به زیبایی دفع کرد تا بازی کماکان با برتری ایران ادامه پیدا کند.

* دقیقه 63 : ایران برای سومین بار توسط رضا قوچان نژاد به گل مردود دست پیدا کرد. او قبل از این هم به همراه حاجی صفی گلزنی کرد اما داور هر سه این گل ها را به خاطر آفساید مردود اعلام کرد.

* دقیقه 66 : بحرینی ها با چند تعویض به دنبال زدن گل تساوی بودند اما ایران در ضدحملات خطرناک نشان داد.

* دقیقه 68 : بحرین پشت محوطه جریمه ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را علیرضا حقیقی مهار کرد.

* دقیقه 71 : ارسال آندرانیک تیموریان از جناح راست را مسعود شجاعی به گل دوم ایران تبدیل کرد.

* دقیقه 74 : خطا روی مسعود شجاعی ایران را صاحب یک موقعیت مناسب از جناح چپ کرد که ارسال اشکان دژاگه از بالای دروازه بحرین با فاصله راهی بیرون شد.

* دقیقه 78 : توپ رو به بیرون دژاگه از روی خط محوطه جریمه بحرین به شجاعی رسید اما ضربه این بازیکن راهی اوت شد.

* دقیقه 80 : علیرضا جهانبخش به جای مسعود شجاعی وارد زمین شد. در این لحظات ایران دل به ضد حملات بسته بود و بحرین هجومی تر بود.

* دقیقه 87 : بحرینی ها برای رسیدن به گل تلاش زیادی از خود نشان دادند اما دفاع خوب ایران اجازه نداد آنها به هدفشان برسند.

* دقیقه 88 : بحرین دو کرنر پیاپی را روی دروازه ایران ارسال کرد اما نتوانست از این کرنرها به گل برسد.

* دقیقه 90 : ایران به فکر حفظ برتری 2 بر صفر بود و بحرینی ها در تلاش برای رسیدن به گل . با این حال ساختار دفاعی ایران اجازه نزدیک شدن حریف به دروازه را نداد.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از اولین دیدار ایران مقابل بحرین و برتری اش با نتیجه 2 بر صفر، در گزارشی از این بازی نوشت: احسان حاج صفی، با زدن بهترین گل تورنمنت تا به این جا به ایران کمک کرد که شروع فوق‌العاده‌ای برای رسیدن به آروزی خود در راه کسب چهارمین قهرمانی در این تورنمنت داشته باشند.

بحرین در ابتدا دقایقی روی دروازه ایران فشار آورد اما با گذشت نیمی از نیمه نخست ایران بهتر و بهتر شد و در دقایق پایانی این نیمه ضربه دیدنی حاج صفی باعث شد که تیم ملی ایران با پیروزی به رختکن برود.

در نیمه دوم هم مسعود شجاعی در حالی که 19 دقیقه‌ به پایان بازی باقی مانده بود گل دوم را برای قهرمان جام ملت‌ها در سال‌های 1968، 1972 و 1976 به ثمر رساند تا ایران در کنار امارات در صدر گروه C این جام قرار گیرد.

با وجود این که هواداران ایران جو سنگینی را در ورزشگاه رکتنگلار ملبورن ایجاد کرده بودند این بحرین بود که شانس‌های بهتری در بازی ایجاد کرد.

ابتدا اسماعیل عبدالطیف شش دقیقه‌ بعد از شروع بازی حقیقی را امتحان کرد و سپس جی سی جان با یک ضربه آکروباتیک نزدیک بود که دروازه‌ ایران را باز کند.

دقایقی بعد ایران یک فرصت طلایی را به وسیله اشکان دژاگه از دست داد و او در محوطه جریمه در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین توپ را به بدن محمد جعفر کوبید.

اما جعفر در مقابل شوت مهار نشدنی ها‌فبک سپاهان که درست راهی گنج دروازه شد نتوانست کاری انجام دهد تا اکثر 18 هزار تماشاگری که در ورزشگاه حضور داشتند، از این صحنه لذت ببرند.

در نیمه دوم هم جعفر نسبت به حقیقی بیشتر مجبور به واکنش شد. هر چند دروازه‌بان ایران هم یک شوت محکم از سوی جی سی جان را دفع کرد. با این وجود امیدهای بحرین برای برگشتن به بازی روی ضربه فنی که شجاعی از روی نقطه پنالتی و پس از ارسال کرنر تیموریان زد بر باد رفت تا ایران این بازی را دو بر صفر ببرد.


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
یکشنبه 21 دی 1393

ایران - بحرین؛ جدال با گربه سیاه زخم خورده/ در انتظار شروع شیرین ایران

 

روز سوم از مرحله گروهی مسابقات فوتبال جام ملت‌های 2015 - استرالیا فردا یکشنبه با برگزاری 2 دیدار از گروه‌ C پیگیری می‌شود، دو مسابقه‌ای که نتایج آن بصورت مستقیم و غیر مستقیم برای تیم ملی ایران مهم است.

رویارویی ایران با بحرین زخم خورده، یکی از این دو دیدار است، مسابقه‌ای که آغاز کار مردان کارلوس کی‌روش در جام شانزدهم است. همه منتظر هستند تا در این شروع سخت و قطعا پرحاشیه، ببینند تیم ایران چه نتیجه‌ای را رقم می‌زند. امارات و قطر هم دیگر بازی این مرحله را برگزار می‌کنند که نتیچه این بازی هم در آینده تیم ملی ایران تاثیرگذار است.

شروعی شیرین با گربه سیاه زخم خورده
بحرین حریفی است که تلخ و شیرین‌های بسیاری را برای فوتبال ایران رقم زده؛ تلخی باخت در آستانه صعود به جام جهانی 2002 و شیرینی برد 6 بر صفر در روز 19 مهرماه در تهران. حالا ایران برابر حریفی قرار گرفته که زخم خورده است، زخم 3 باخت متوالی، از دست دادن پیروزی در ثانیه‌های پایانی آخرین بازی و از دست دادن شانس صعود به جام جهانی 2014 از ایران که می‌خواهد آنها را در شروع جام ملت‌ها جبران کند.

تیم ملی ایران هم به فکر تکرار این بردها و شروعی رویایی در جام ملت‌هاست، تیمی که همه انتظار دارند بعد از سال 1976، دوباره جام قهرمانی را بالای سر ببرد، به همین دلیل همه منتظر پیروزی این تیم در گام نخست هستند تا خود را از همان ابتدای راه یک مدعی نشان دهد.

البته در شرایط فعلی تساوی هم در این بازی نمی‌تواند نتیجه رضایت‌بخشی برای تیم ایران باشد زیرا پس از این بازی باید با دو تیم عربی دیگر یعنی امارات و قطر روبرو شود، پس باید به امتیاز کامل بازی برسد. همچنین با از دست دادن امتیاز در این مسابقه، در روزهای بعدی اسیر رفاقت تیم‌های عربی نشود و صعودش به مرحله بعد، با اما و اگر فوتبالی روبرو نشود.

ملی‌پوشان ایران اگر بتوانند در گام نخست به پیروزی برسند، با آرامش بیشتری جام را ادامه می‌دهد و می‌تواند با امیدواری بیشتری به فکر صعود به مرحله بعد و درخشش در ادامه مسابقات باشد.

یک تلفیق امیدوار کننده
هرچند پیش از آغاز جام، تیم ملی ایران دو بازیکن کلیدی‌اش یعنی پژمان منتظری و هاشک بیک‌زاده را از دست داد اما تیمی که از سوی کی‌روش برای این جام انتخاب شده است، تیمی متشکل از نفرات با تجربه و جوان است که می‌توان امیدواری‌های بسیاری به آنها داشت.

این جوانان که در بازی تدارکاتی با عراق نمره قبولی گرفتند، می‌توانند در یکی از مهمترین آزمون‌های زندگی ورزشی خود هم بدرخشند و در کنار کمک به موفقیت تیم ملی ایران، روزهای بهتری را برای آینده فوتبال خود رقم بزنند.

نفراتی همچون مرتضی پور علی گنجی، وریا غفوری، وحید امیری، رامین رضائیان، سروش رفیعی و علیرضا بیرانوند، در کنار نفراتی همچون سردار آزمون و علیرضا جهانبخش که در این یکی دو سال اخیر چهره شده‌اند، می‌توانند ترکیبی خوب را در کنار بزرگانی همچون نکونام، تیموریان، دژاگه، قوچان‌نژاد، سیدجلال حسینی و خسرو حیدری ایجاد کنند تا ایران روزهای شیرینی برای هوادارانش رقم بزند.

ایران 7 - بحرین 4؛ گربه سیاه زخم خورده!
تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین تا به امروز 15 بار با هم بازی کرده‌اند. در این بین تیم کشورمان هفت بار مقابل بحرینی‌ها به پیروزی رسید، چهار بار شکست خورده و در 4 بازی به نتیجه تساوی رضایت داده است. در این 13 بازی تیم کشورمان 29 بار دروازه بحرین را گشوده و در مقابل 11 گل دریافت کرده است. در زیر اشاره‌ای گذرا به دیدارهای تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین خواهیم داشت:

بازی شماره یک - 7/9/1974
* ایران 6 - بحرین صفر، ورزشگاه امجدیه (شیرودی فعلی) تهران (بازی‌های آسیایی - تهران)
گل‌ها:
غفور جهانی (25)، دورازی (28 - گل به خودی)، پرویز قلیچ خانی (32)، محمود اعتمادی (41)، محمد دستجردی (46) و کارو حق وردیان (73)

بازی شماره 2 - 20/9/1975
* ایران 3 - بحرین صفر، امجدیه (شیرودی فعلی) تهران (رقابت‌های انتخابی المپیک 1976)
گل‌ها:
غلامحسین مظلومی (15 و 75) و علی پروین (28)

بازی شماره 3 - 3/10/1994
* بحرین صفر - ایران صفر، ورزشگاه هیروشیما (بازی‌های آسیایی هیروشیما)

بازی شماره 4 - 4/4/2000
* بحرین یک - ایران صفر، ورزشگاه الحمدانیه حلب (رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا)
گل:
سلمان محمد (15)

بازی شماره 5 - 7/4/2000
* ایران 3 - بحرین صفر، ورزشگاه آزادی تهران (رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا)
گل‌ها:
محمود فکری (60)، علی کریمی (70) و علی دایی (82)

بازی شماره 6 - 14/9/2001
* ایران صفر - بحرین صفر، ورزشگاه آزادی تهران (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2002)

بازی شماره 7 - 19/10/2001
* بحرین 3 - ایران یک، ورزشگاه ملی منامه (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2002)
گل‌ها:
عبدالله المرزوقی (7)، احمد حسین علی (44) و محمد محمدحسین (90) برای بحرین و علی دایی برای ایران

بازی شماره 8 - 6/8/2004
* بحرین 2 - ایران 4، ورزشگاه کارگران پکن (مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا)
گل‌ها:
طلال یوسف (48) و صالح احمد فرهان (57) برای بحرین و جواد نکونام (10)، علی کریمی (52)، علی دایی (80 - پنالتی و 90) برای ایران

بازی شماره 9 - 9/2/2005، ورزشگاه ملی منامه (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2006)
* بحرین صفر - ایران صفر

بازی شماره 10 - 8/6/2005
* ایران یک - بحرین صفر، ورزشگاه آزادی تهران (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2006)
گل:
محمد نصرتی (47)

بازی شماره 11 - 21/3/2008
* بحرین یک - ایران صفر، ورزشگاه ملی منامه (دیدار دوستانه)
گل:
حسین محمد (64)

بازی شماره 12 - 31/8/2009
* بحرین 4 - ایران 2، ورزشگاه ملی منامه (دیدار دوستانه)
گل‌ها:
محمد عبدالرحمان (10)، اسماعیل عبدالطیف (27)، سلمان عیسی (53) و محمد سید عدنان (98 - پنالتی) برای بحرین و فریدون زندی (37 و 83 - پنالتی) برای ایران

بازی شماره 13 - 24/9/2010
* بحرین صفر - ایران 3، ملک عبدالله شهر امان (مسابقات فوتبال غرب آسیا)
گل‌ها:
هادی عقیلی (36 و 38) و مهرداد اولادی (47)

بازی شماره 14 - 11/10/2011
* ایران 6 - بحرین صفر، ورزشگاه آزادی تهران(مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014)
گل‌ها:
سیدجلال حسینی (22)، مجتبی جباری (34)، هادی عقیلی (42)، آندرانیک تیموریان (61)، کریم انصاری‌فرد (75) و غلامرضا رضایی (83)

بازی شماره 15 - 11/11/2011
* بحرین یک - ایران یک، ورزشگاه ملی شهر منامه (مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی 2014)

گل‌ها: محمود میرزا العجمی (45) برای بحرین - مجتبی جباری (3+90) برای ایران

بازی شماره 16- 11/01/2015
* بحرین ؟ - ایران ؟، ورزشگاه مستطیل ملبورن استرالیا(مسابقات جام ملتهای 2015)
نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
شنبه 20 دی 1393

 قهرمان، جام قهرمانی را پس داد

مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره جام ملتهای آسیا از ساعت 20 امروز به وقت محلی در ورزشگاه "مستطیل" شهر ملبورن آغاز می‌شود که حواشی پیش از آغاز این بازی را در زیر می‌خوانید:

* پیش از آغاز مراسم افتتاحیه، بازیکنان استرالیا در میان تشویق شدید هواداران بدن‌های خود را گرم کردند که در این هنگام "تیم کاهیل" و "میله یدیناک" کاپیتان استرالیا در هنگام معرفی نامشان، مورد تشویق شدید قرار گرفتند.

* در ضلع جنوبی ورزشگاه حدود 50 هوادار کویتی قرار گرفته اند که حضور بانوان محجبه در بین آنها جالب بود و بارها توسط دوربین های تلویزیونی به تصویر کشیده شد. ضمن اینکه بانوان عکاس محجبه هم در زمین حضور دارند.

* مراسم افتتاحیه جام شانزدهم از ساعت 19: 30 به وقت محلی آغاز شد که اجرای موسیقی زنده، حضور بازیکنانی با لباس‌های تیم‌های باشگاه استرالیا برای اجرای حرکات نمایشی، انجام مراسم ویژه و هماهنگ توسط دختران و پسران و برگزاری نمایش‌هایی با لباس‌های بومی، از مهمترین برنامه‌های مراسم افتتاحیه بود.

* موسیقی بلند بخشی از این مراسم باعث شد که سکوهای ورزشگاه به لرزه در آمد. همچنین بارها کودکانی که مراسم را برگزار می‌کردند به زمین افتادند.

* پس از پایان مراسم افتتاحیه، بلافاصله تعدادی از مسئولان برگزاری رقابتها، سن محل برگزاری این مراسم را در کمتر از 2 دقیقه جمع آوری کردند، آنهم درحالیکه گل‌های برتر ادوار مختلف جام ملت‌ها از دو اسکبورد پخش می‌شد که تماشاگران هم با تشویق ویژه بعد از به ثمر رسیدن هر گل، شور و هیجان خاصی را ایجاد کردند.

* آرم ویژه مسابقات بعد از پایان مراسم افتتاحیه توسط تعدادی از کودکان در میانه زمین قرار گرفت.

* جام قهرمانی مسابقات توسط شیخ سلمان و رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن، قهرمان دوره گذشته مسابقات و در میان تشویق هواداران، در جایگاه ویژه قرار گرفت. فدراسیون ژاپن جام اصلی را برای اهدا به تیم قهرمان این دوره مسابقات به استرالیا آورده است.

* ورزشگاه محل برگزاری  که 30 هزار نفری است، تقریبا پر شده که با ورود پرچم و بازیکنان استرالیا، هواداران به شدت تیم کشور خود را تشویق می‌کنند.


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
شنبه 20 دی 1393

تیم ملی فوتبال ایران در صدر آسیا باقی ماند/ رده پنجاه و یکمی ثابت ماند

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین رنکینگ ماهیانه فیفا که امروز پنجشنبه منتشر شد صدرنشینی خود را در آسیا حفظ کرد. تیم کشورمان همچنین در رده‌بندی کلی فیفا رده 51 دنیا را به خود اختصاص داده است.

بر اساس اعلام سایت رسمی فیفا تیم ایران با کسب 558 امتیاز جایگاه قبلی خود را در رده اول آسیا و 51 دنیا حفظ کرد. تیم ژاپن نیز با 563 امتیاز و بدون تغییر جایگاه در رده دوم آسیا و 54 جهان قرار دارد. کره جنوبی با 478 امتیاز در رده سوم آسیا و 69 رده‌بندی کلی ایستاده است و تیم ازبکستان با 464 امتیاز و سه پله صعود در رده چهارم آسیا و هفتاد و یکم دنیا قرار دارد.

در این رنکینگ تیم آلمان با 1725 امتیاز اول است و آرژانتین با 1538 امتیاز در رده دوم قرار دارد. کلمبیا نیز با 1450 امتیاز تیم سوم رنکنیگ به شمار می‌رود. تیم های بلژیک، هلند، برزیل، پرتغال، فرانسه، اسپانیا و اروگوئه نیز در رده های چهارم تا دهم قرار دارند.

نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
پنجشنبه 18 دی 1393
مهر منتشر کرد؛
مسابقات جذاب رالی 2015 در سه بخش اتومبیل، موتور و کامیون در روزهای آغازین سال نو میلادی کار خود را در آمریکای لاتین آغاز کرده است. روز سه شنبه این مسابقات با مرگ میکال هنریک، موتورسوار لهستانی در مسیر سن خوان تا چیله سیته در شمال آرژانتین همراه شد که البته برگزار کنندگان رالی طی بیانیه اعلام کردند هنوز علت مرگ وی مشخص نیست.

این پنجمین مرگ ورزشکاران از سال 2009 میلادی به حساب می آید که مسابقات از آفریقا به آمریکای لاتین منتقل شد. عدم امنیت لازم در صحرای آفریقا و حملاتی که از سوی تروریست ها به رانندگان صورت می گرفت باعث شد تا از سال 2009 مسابقات در مسیر 9 هزار کیلومتری آرژانتین، بولیوی و شیلی برگزار شود. در سال های اخیر ناصر العطیه قطری و کارلس ساینز اسپانیایی مدعیانی همیشگی این مسابقات بودند و باید دید العطیه این بار هم می تواند عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد یا خیر.

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

رالی داکار 2015

نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
چهارشنبه 17 دی 1393

پیروزی روحیه‌بخش ایران پیش از آغاز جام شانزدهم/ جوانان درخشیدند

تیم‌های فوتبال ایران و عراق در آخرین بازی تدارکاتی خود پیش از آغاز مرحله گروهی رقابتهای جام ملت‌های آسیا 2015 - استرالیا از ساعت 10:30 دقیقه صبح یکشنبه برابر هم به میدان رفتند که تیم ملی فوتبال ایران با یک گل مقابل حریف خود به پیروزی دست یافت.

در این بازی که با قضاوت "جونز کریس گریفیس" استرالیایی و در ورزشگاه وین برگزار شد، سردار آزمون (56) گل برتری ایران را به ثمر رساند. ضمن اینکه یونس محمود در دقیقه 60 یک ضربه پنالتی را از دست داد. کاپیتان عراق با یک ضربه "چیپ" توپ را از بالای دروازه ایران به اوت فرستاد.

در این نیمه کی‌روش از علیرضا بیرانوند (60- محسن فروزان)، وریا غفوری (69- علیرضا جهانبخش)، وحید امیری، رامین رضائیان، هاشم بیگ‌زاده، مهرداد پولادی، سروش رفیعی (69- آندرانیک تیموریان)، مرتضی پورعلی‌گنجی، امید ابراهیمی (82- جواد نکونام)، سردار آزمون (74- رضا قوچان‌نژاد) و کریم انصاری‌فرد (78- اشکان دژآگه) استفاده کرد. بازی نکردن سیدجلال حسینی در این مسابقه هم از اتفاقات قابل توجه بود.

از ابتدای این مسابقه کریم انصاریفرد کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران بود که از دقیقه 66 و با ورود آندرانیک تیموریان به زمین مسابقه، انصاریفرد به سمت تیموریان آمد و بازوبند را به این بازیکن داد تا تیم ملی در این مسابقه 2 کاپیتان داشته باشد. البته تیموریان پس از ورود نکونام به زمین مسابقه، بازوبند را به او نداد.

در نیمه نخست این بازی تیم ایران موقعیت‌های بهتری نسبت به حریف خود داشت و می‌توانست دو مرتبه دروازه این تیم عربی را باز کند اما با بی دقتی این اتفاقات از دست رفت. ابتدا و در دقیقه 20، وحید امیری پس از یک و دوی زیبا با سردار آزمون، پشت محوطه 6 قدم صاحب توپ شد اما درحالی دروازه تقریبا خالی بود، ضربه‌اش به شکلی عجیب از بالای دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه 42 دروازه‌بان عراق در مهار توپ دچار اشتباه شد که وریا غفوری در فاصله دو متری و در شرایطی که دروازه خالی مقابلش بود، این فرصت را هدر داد. توپ این بازیکن درحالی از بالای دروازه به بیرون رفت که اون مقابل دروازه خالی قرار داشت.

دو تیم در نیمه نخست، بازی متعادلی را از ارائه کردند که هرچند بیشتر توپ و میدان در اختیار تیم عراق بود اما موقعیت‌های گلزنی تیم ایران بهتر از عراق بود اما نتوانست از این فرصت‌ها استفاده کند تا دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

با آغاز نیمه دوم، تیم ایران برتری خودش را به حریف دیکته کرد و خیلی زود با تیزهوشی سردار آزمون به گل رسید. در دقیقه 56 آزمون، جوانترین بازیکن تیم ایران با یک فرار زیبا، خود را در موقعیت تک به تک قرار داد و در نهایت یا یک بغل پای ساده دروازه عراق را باز کرد.

لحظاتی بعد از این گل، در محوطه جریمه ایران اتفاقی رخ داد که داور به نشانه پنالتی در سوت خود دمید. این داور استرالیایی معتقد بود که توپ به دست مهرداد پولادی برخورد کرده است. البته ضربه یونس محمود از بالای دروازه ایران به اوت رفت تا محسن فروزان که لحظاتی قبل از این ضربه به جای بیرانوند به زمین آمده بود، نفس راحتی بکشد.

پس از این موقعیت، یکبار دیگر عراقی‌ها توپ را به تیر دروازه ایران کوبید که این آخرین موقعیت مهم مسابقه بود. البته کی‌روش برای حفظ نتیجه و یا بازی دادن به سایر نفرات، در دقایق پایانی بازیکنان با تجربه خود را به میدان فرستاد، نفراتی همچون جواد نکونام، آندارنیک تیموریان، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش و رضا قوچان‌نژاد که تنها توانستند از برد ایران در این مسابقه محافظت کنند.

برخورد اشکان دژاگه با بازیکن عراق اتفاق بد پایانی بازی بود، مسابقه‌ای که تیم ملی ایران خصوصا بازیکنان جوانی از جمله سردار آزمون، مرتضی پورعلی‌گنجی، سروش رفیعی، علیرضا بیروانوند و وحید امیری در آن نمره قبولی گرفتند.

تیم ملی فوتبال ایران که نخستین مسابقه خود در جام ملت‌های آسیا را روز شنبه آینده برابر بحرین برگزار می‌کند، با این پیروزی روحیه خود را برای آن مسابقه افزایش داد و امیدواری را پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا برای هواداران فوتبالدوست کشور به ارمغان آورد. 
نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 15 دی 1393

ایران - عراق؛ آخرین محک تیم ملی قبل از جام شانزدهم


تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق روز یکشنبه در دیداری تدارکاتی برابر هم به میدان می‌روند. جدال دو تیم قرار است ساعت 10:30 صبح روز یکشنبه به وقت تهران در سیدنی برگزار شود. این آخرین محک جدی دو تیم پیش از شروع جام ملت‌های آسیا به شمار می‌رود. تیم ملی کشورمان بعد از این بازی خود را برای حضور در این تورنمنت آماده می‌کنند.

ایران و عراق در حالی به مصاف هم می‌روند که شاگردان کی‌روش در تمام هفته‌های اخیر از نداشتن بازی‌های تدارکاتی قابل توجه گله‌مند بوده‌اند. حضور در اردوی آفریقای جنوبی و برگزاری سه بازی نه چندان با کیفیت با تیم‌های باشگاهی این کشور تنها دیدارهای تدارکاتی بودند که در دستور کار کشورمان در آستانه سفر به جام ملت‌ها قرار گرفتند. جدال با فلسطین در تهران نیز به دلایل نامعلومی لغو شد که کی‌روش آن را ضربه بدی به تیم ملی ایران پیش از سفر به استرالیا دانست.

اکنون بازی با عراق پیش روی تیم ملی ایران قرار گرفته است. مسابقه‌ای که عراقی‌ها برای برگزاری آن در خاک استرالیا پافشاری داشتند و حتی آگهی‌هایی محیطی ورزشگاه محل برگزاری این مسابقه را نیز مربوط به آنهاست که قرار است از شبکه "بین اسپورت"(الجریزه اسپورت) به طور مستقیم پخش شود.

تیم ملی فوتبال ایران - مرتضی پورعلی گنجی

کارلوس کی‌روش که همه بازیکنان مورد نظر خود را در اختیار دارد، در این بازی فرصتی جدی دارد تا ترکیب مورد نظر خود را محکی جدی بزند. مهرداد پولادی که سرانجام تحت شرایطی خاص در اردوی تیم ملی حضور پیدا کرده، یکی از بازیکنانی است که برای هماهنگی با سایر بازیکنان می‌تواند به میدان برود. ضمن اینکه در خط دفاعی هم بعد از غیبت پژمان منتظری، گزینه مد نظر کی‌روش شاید به میدان برود. از سویی دیگر لژیونرهای ایرانی هم بعد از مدت‌ها گرد هم آمده‌اند تا تیم ملی را همراهی کنند و قبل از شروع جام ملت‌ها در یک بازی نسبتا جدی به میدان بروند.

رویارویی ایران و عراق در شرایطی انجام می‌گیرد که تیم ایران آخرین باری که در یک تورنمنت رسمی به این تیم باخت، مربوط به جام ملت‌های 96 امارات می‌شود. در آن سال تیم کشورمان با حساب 2 بر یک نتیجه را به این تیم واگذار کرد که علی دایی در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی زننده تنها گل ایران بود.

پس از آن تیم کشورمان در جام ال جی که به سال 2003 در ورزشگاه آزادی برگزار شد با یک گل مغلوب عراق شد که البته بازی رسمی به حساب نمی‌آید. این دو تیم در دوره قبلی جام ملت‌ها نیز همگروه بودند که ایران 2 بر یک حریف خود را شکست داد.

نکته جالب تقابل دوستانه ایران و عراق در آستانه جام ملت‌ها این است که دو تیم به احتمال فراوان در مرحله یک چهارم نهایی این تورنمنت با هم مصاف خواهند داشت. ایران در گروه C با تیم‌های امارات، قطر و بحرین همگروه است و عراق هم در گروه D با ژاپن، اردن و فلسطین رقابت می‌کند. بر اساس فرمول برگزاری مسابقات تیم اول گروه C با تیم دوم گروه D رقابت می‌کند و برعکس. به طور حتم تیم ایران به دنبال صدرنشینی در گروه خود خواهد بود تا در مرحله یک چهارم نهایی به ژاپن برخورد نکند. از سویی دیگر در گروه D شانس عراق برای دوم شدن بیش از دو تیم دیگر است.

هر چند تیم ایران بازی‌های تدراکاتی خوبی را برگزار نکرده اما عراقی‌ها شرایط بهتری برای دیدارهای تدارکاتی داشته‌اند. آنها با کویت و ازبکستان مصاف داشتند که در هر دو مسابقه به تساوی تن دادند. این تیم که بر خلاف انتظار ایرانی‌ها، جاسم کرار را در اردوی خود ندارد، می‌تواند محک خوبی برای کی‌روش و شاگردانش پیش از شروع جام ملت‌های آسیا باشد.

نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
شنبه 13 دی 1393

شماره پیراهن بازیکنان ایران اعلام شد

 حقیقی یک می‌پوشد، پورعلی‌گنجی 8

 شماره پیراهن بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا 2015- استرالیا به شرح زیر است:

1- علیرضا حقیقی (پنافیل پرتغال)
2- خسرو حیدری (استقلال)
3- احسان حاج‌صفی (سپاهان)
4- سیدجلال حسینی (الاهلی قطر)
5- امیرحسین صادقی (استقلال)
6- جواد نکونام (اوساسونا)
7- مسعود شجاعی (الشحانیه قطر)
8- مرتضی پورعلی گنجی (نفت تهران)
9- امید ابراهیمی (استقلال)
10- کریم‌ انصاری‌فرد (اوساسونا)
11- وریا غفوری (نفت تهران)
12- محسن فروزان (استقلال)
13- وحید امیری (نفت تهران)
14- آندرانیک تیموریان (تراکتورسازی)
15- رامین رضائیان (راه‌آهن)
16- رضا قوچان نژاد (الکویت)
17- سروش رفیعی (فولاد خوزستان)
18- علیرضا جهانبخش (نایمخن)
19- هاشم بیگ‌زاده (استقلال)
20- سردار آزمون (روبین کازان)
21- اشکان دژآگه (العربی)
22- علیرضا بیرانوند (نفت تهران)
23- مهرداد پولادی (الشحانیه قطر)


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
چهارشنبه 10 دی 1393

نکونام، فرمانده ایران در راه قهرمانی جام ملت‌های آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار گزارشی از تیم اعزامی ایران به رقابتهای جام ملتهای استرالیا 2015 نوشت: کارلوس کی‌روش 13 بازیکن حاضر در جام جهانی برزیل را به فهرست ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا فرا خوانده تا پس از قهرمانی در سال 1976 بار دیگر ایران را به رتبه نخست قاره کهن برساند.

ایران در گروهی که آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین حضور داشتند، در رده چهارم قرار گرفت و حذف شد اما آنها با نمایش خیره کننده مقابل نیجریه و آرژانتین با سرمربی پیشین رئال مادرید در حالی گام به بزرگ‌ترین جام آسیا می‌گذارند که یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی هستند.

در این راه کاپیتان با تجربه اوساسونا یعنی جواد نکونام، فرمانده تیم ملی است تا آنها رویای کسب چهارمین قهرمانی جام ملت‌ها را پس از بردن این جام در سال‌های 1968، 1972 و 1976 به واقعیت تبدیل کنند.

ایران در گروه C با بحرین، امارات و قهرمان جام خلیج‌فارس یعنی قطر همگروه است و نخستین بازی خود را 21 دی‌ماه مقابل بحرین در ورزشگاه ملبورن انجام خواهد داد.

 در انتهای این گزارش فهرست بازیکنان حاضر در تیم ملی ایران به شرح زیر اعلام شده است:
علیرضا حقیقی (پنافیل پرتغال)، خسرو حیدری (استقلال)، احسان حاج‌صفی (سپاهان)، جلال حسینی (الاهلی قطر)، امیرحسین صادقی (استقلال)، جواد نکونام (اوساسونا)، مسعود شجاعی (الشحانیه قطر)، مرتضی پورعلی گنجی (نفت تهران)، امید ابراهیمی (استقلال)، کریم‌ انصاری‌فرد (اوساسونا)، وریا غفوری (نفت تهران)، محسن فروزان (استقلال)، وحید امیری (نفت تهران)، آندرانیک تیموریان (تراکتورسازی)، رامین رضائیان (راه‌آهن)، رضا قوچان نژاد (الکویت)، سروش رفیعی (فولاد خوزستان)، علیرضا جهانبخش (نایمخن) ، هاشم بیگ‌زاده (استقلال)، سردار آزمون (روبین کازان)، اشکان دژآگه (العربی)، علیرضا بیرانوند (نفت تهران)، مهرداد پولادی (الشحانیه قطر).


جواد نکونام - خسرو حیدری


نوع مطلب : فوتبال، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
چهارشنبه 10 دی 1393


( کل صفحات : 2 )    1   2   

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دنیای ورزشی محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic