دنیای ورزشی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : maryam gh
نویسندگان
کاروان ایران با پرچمداری سلیمی رژه رفت

تمام حواشی جذاب افتتاحیه


http://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/29/IMG09234420.jpghttp://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/29/IMG09234320.jpg
کاروان جمهوری اسلامی ایران با 276 ورزشکار در 22 رشته مختلف در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند.

در این دوره از رقابتها 13 هزار ورزشکار در 439 رویداد ورزشی در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حضور دارند.

مراسم رژه کاروان‌ها از ساعت 16 در ورزشگاه اصلی اینچئون آغاز شده است که ساعت 16:16 دقیقه کاروان ایران با پرچمداری بهداد سلیمی رژه رفت.

در لحظه ورود کاروان ورزشی ایران به ورزشگاه اصلی بازیهای آسیایی، گوینده ورزشگاه در راستای معرفی نمادهای هر کدام از کشورها، کاروان ورزشی ایران را با نماد "گل رز" معرفی کرد.

دیگر حواشی مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی به شرح زیر است: 

* 13 هزار ورزشکار در 439 رویداد ورزشی در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حضور دارند.

* مراسم افتتاحیه در مجموعه ورزشی اصلی اینچئون که به آن "مین استادیوم" گفته می‌شود و گنجایش 60 هزار نفر را دارد، برگزار شد.کاروان ورزشی ایران با 276 ورزشکار در 22 رشته مختلف در این بازی‎ها شرکت کرده است.

* در این دوره از بازی‎های آسیایی 45 کشور شرکت کرد‌ه‌اند که در نهایت 439 مدال طلا بین شرکت کنندگان توزیع خواهد شد.

* اولین دوره بازی‎های آسیایی در سال 1951 با حضور 11 کشور و 489 ورزشکار در 6 رشته ورزشی در دهلی نو برگزار شد.

* چین از سال 1982 در تمامی ادوار بازی‎های آسیایی بیشترین مدال طلا را کسب کرده است.

* پرچمداری کاروان کشورمان در رژه مسابقات بهداد سلیمی، وزنه‌بردار فوق سنگین و قهرمان ایران و جهان است.

* کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی، رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان مقامات ارشد ورزش ایران هستند که در مراسم افتتاحیه بازی‌ها حضور دارند.

* این برای سومین مرتبه است که کره‌جنوبی میزبان بازی‌های آسیایی می‌شود. کره‌ای‌ها پیش از این در سال‌های 1986 در سئول و 2002 در بوسان، میزبان این رویداد مهم بوده‌‎اند. این بار نیز اینچئون، جایی که سومین شهر بزرگ کره‌جنوبی به حساب می‌آید، برگزار کننده این رقابت هاست.

* مراسم افتتاحیه این رقابتها از ساعت 14:30 به وقت تهران آغاز شد.

* در مراسم افتتاحیه 2700 نفر کارهای نمایشی مراسم را انجام می‌دهند.

* با ورود پارک گئون هی‬، رئیس جمهور کره‌جنوبی به ورزشگاه "مین"، مراسم برای لحظاتی متوقف شد تا به او خوش‌آمد گفته شود. وی در میان تدابیر شدید امنیتی وارد ورزشگاه شد.

* در ابتدای مراسم رئیس کمیته ملی المپیک کره‌جنوبی و مسئول برگزاری بازی‌ها پیامی را خواندند.

* در جریان مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی اینچئون ویدئویی از حمل مشعل بازی‌های آسیایی به نمایش درآمد.

* مراسم افتتاحیه با شمارش معکوس  و پخش تصاویری از 45 کشور شرکت‌کننده و 29 زبان رایج در قاره آسیا انجام شد. در تصاویر پخش شده، شمارش معکوس برای رسیدن به ساعت 19:19 صورت گرفت که منظور از عدد 19، همان روز برگزاری مراسم افتتاحیه (19 سپتامبر) بود. در زمان پخش شمارش معکوس، نماد کشورهای مختلف از جمله ایران نشان داده شد.

* با رسیدن شمارش معکوس به 5 ثانیه پایانی، آتش‌بازی آغاز و در نهایت جمله "به اینچئون خوش‌آمدید" روی مونیتور بزرگ ورزشگاه نوشته شد.

* مراسم افتتاحیه در بخش‌های مختلف به معرفی قاره آسیا و تشکیل این قاره تعلق داشت و جدایی قاره آسیا از قاره‌های دیگر نمایش داده شد. دوستی بین مردم قاره آسیا بخش دیگری از نمایش‌های انجام شده در مراسم افتتاحیه بود.

* در روز نمایشگر مختلف ورزشگاه‌ها به دو زبان کره‌ای و انگلیسی به حاضران خوش آمد گفته شد. همچنین اجرای برنامه توسط خواننده اوپرا و خوانندن سرود از دیگر بخش‌های مراسم بود.

* حضور نمایندگان 45 ملت آسیایی در یک کشتی به عنوان جشنواره‌ای برای اتحاد آسیا از دیگر بخش‌هایی بود که در این مراسم به تصویر کشیده شد.

* در این مراسم شیخ احمد الفهد الصباح، رئیس شورای المپیک آسیا به همراه مقامات کشوری و مسئولان برگزار کننده این بازی‌ها به سخنرانی خواهد پرداخت و پس از رژه ورزشکاران  آغاز می‌شود.

* در مجموع 45 کشور با حدود 10 هزار ورزشکار در 36 رشته در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی حضور خواهند داشت.

*  ساعت 15:45 دقیقه پرچم کشور کره‌جنوبی، میزبان مسابقات، با پخش سرود ملی این کشور به اهتزاز درآمد. همچنین تیم‌ها از ساعت 16 رژه را آغاز کردند.

* رژه تیم‌ها از ساعت 16 آغاز شد که برخلاف رژه تیم‌ها در المپیک، ترتیب نام تیم‌ها اطبق حروف الفبای انگلیسی، برای ورود به عبور از جایگاه و استقرار در محل مشخص خود، رعایت نشد. ورود تیم‌ها براساس حروف الفبای کره‌ای بود.

* کاروان ورزشی کره‌شمالی به محض ورود به ورزشگاه و رژه در پیست ورزگاه با تشویق تماشاگران مواجه شد، این در حالیست که کره‌شمالی سال‌هاست با همسایه جنوبی خود روابط خوبی ندارد.

* در هنگاه رژه کاروان‌های ورزشی، نام هر کدام از کشورها در با نورپردازی جالب توجه و زیبایی در سکوی تماشاگران نقش می‌بست.

* کاروان ورزشی عربستان و امارات در حالی در مراسم رژه بازیهای آسیایی حضور داشتند که هیچ زن ورزشکاری در بین اعضای این کاروان دیده نمی‌شد.

* کاروان ورزشی کره‌جنوبی نیز به عنوان آخرین تیم رژه رفت که با تشویق خاص و ویژه تماشاگران هموطن خود مواجه شد و از هم اکنون چهره یک تیم مدعی را به خود گرفت.

* پس از صحبت‌های "کیم یو سو" مسئول برگزار رقابتها، شیخ احمد فهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا و رئیس جمهور کره‌جنوبی، هفدهمین دوره بازی‌‌های آسیایی در شهر اینچئون آغاز شد.

* "کیم یو سو" این مسابقات را برای پیشرفت ورزش در کل آسیا مهم دانست. وی همچنین برای خانواده بزرگ و 4 میلیارد و 500 میلیونی آسیا آرزوی روزهای خوبی کرد.

http://multimedia.mehrnews.com/original/1393/06/29/IMG09233893.jpg

* "احمد فهد الصباح" رئیس شورای المپیک آسیا هم در این مراسم آرزو کرد خانواده بزرگ قاره آسیا از این فرصت برای پیشرفت بیشتر استفاده کنند.

* "پارک گیونگ هی" رئیس جمهور زن کشور کره‌جنوبی هم به همه حاضران خوش آمد گفت و پس از صحبت‌های وی  هفدهمین دوره بازی‌‌های آسیایی در شهر اینچئون بصورت رسمی آغاز شد.

* با حضور 8 قهرمان ادوار تاریخ کشور کره‌جنوبی، به اهتزاز درآمد. ها هیونگ جو (قهرمان جودو المپیک 1984)، یون کیونگ شین (ملی‌پوش هندبال کره‌جنوبی در پنج دوره بازی‌های آسیایی و دارنده 5 طلا)، پارک جو بونگ (یکی از رکورد داران کتاب گینس)، یئو هونگ چول (قهرمان ژیمناستیک بازی‌های آسیایی 1998)، بائک اوک‌جا (قهرمان پرتاب وزنه بازی‌های آسیایی 1970)، هیون جئونگ هوآ (قهرمان مسابقات گرند اسلم تنیس روی میز)، شین جونگ هی (اولین داور بین‌المللی زن کره‌جنوبی و دارنده کرسی ورزشکاران در کمیته المپیک کره‌جنوبی) به همراه جانگ میران (اولین وزنه‌بردار قهرمان کره‌جنوبی) حمل‌کنندگان پرچم این مراسم بودند.

* همچنین ساعت 17 پرچم این رقابتها با پخش سرود رسمی بازی‌هایی آسیایی به احتزاز درآمد.

* سپس سوگندنامه مسابقات توسط ورزشکاران زن و مرد کره‌ای خوانده شد.

* ساعت 17:07 دقیقه مشعل بازی‌های با خاموشی ورزشگاه "مین" توسط "لی سونگ-یوپ" بازیکن تیم ملی بیسبال کره‌جنوبی وارد ورزشگاه شد و پس از حمل توسط 5 نفر به "لی هیون تائه" تنیسور مشهور کره‌ای‌ها رسید. وی پس از طی پله‌های ورزشگاه، مشعل بازی‌ها با دو کودک دختر و پسر کره‌ای داد تا آنها به همراه "لی یونگ آئه" ملقب به "یانگوم" هنرمند معر‌وف کره‌ای‌ها، مشعل رقابتها را در ساعت 17:15 دقیقه روشن کنند.

* پس از روشن شدن مشعل، مراسم نورپردازی زیبایی در ورزشگاه صورت گرفت که نماد آب و آتش بود. سپس گروهی از یکی از مدارس تکواندو کره‌جنوبی، به اجرای برنامه‌های ویژه پرداختند.


نوع مطلب : سایر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
maryam gh
دوشنبه 31 شهریور 1393
شنبه 22 تیر 1398 06:34 ب.ظ
living erectile dysfunction http://viagralim.us living erectile dysfunction !
This piece of writing offers clear idea in favor of the new users of blogging, that actually how to do blogging.
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:14 ب.ظ
Hey there would you mind letting me know which webhost you're working with?
I've loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
Can you recommend a good hosting provider at a reasonable price?
Cheers, I appreciate it!
شنبه 2 اردیبهشت 1396 03:55 ب.ظ
It's remarkable to pay a visit this site and reading the
views of all mates on the topic of this article, while I am
also keen of getting know-how.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای دنیای ورزشی محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic